גולף מצטרפת למאבק באלימות נגד נשים

מירב לרנר | 6 פברואר 2019
 

אופנה, מעבר להיותה חדשנית ומלאת סטייל, היא גם דרך מעולה להעברת מסרים. דרך לחיבור בין אופנה למילים ודרך לקחת חלק במאבקים חשובים. אחד המאבקים שכולנו צריכים להרתם אליו, נשים וגברים כאחד, הוא המאבק באלימות נגד נשים. 24 נשים נרצחו בשנה שעברה על ידי בעליהן, בני זוגן או מקורב.

 

יעל אבקסיס עושה לזה STOP. צילום רפי דלויה

 

רשת גולף לא נותרה אדישה למאבק הציבורי והשיקה השבוע חולצות לנשים וגברים תחת המסר STOP, עוצרים את הרצח הבא. "לא יכולנו להתעלם מהנושא החברתי, הרלבנטי כל כך, וחיפשנו דרך לתרום ולקחת חלק במאבק החשוב לעצירת האלימות כלפי נשים. הבחירה לעצב חולצת יוניסקס ועליה הקריאה STOP, שתתאים גם לנשים וגם לגברים, אינה מקרית". אומרת לנו עינת יונגר-כרמלי, סמנכ"ל שיווק קבוצת גולף

 

 השקת החולצות היא חלק משיתוף פעולה עם הסופרת ענת לב-אדלר ועם היוצרת והשחקנית יעל אבקסיס, אשר פועלות למען נשים נפגעות אלימות. כל הרווחים ממכירת החולצות קודש לעמותת "להיות בתנועה" עד שמספר הקורבנות יגיע לאפס.

 

סנדרה עם אמא לינדה עושות לזה STOP. צילום רפי דלויה

 

 

יעל אבקסיס וענת לב-אדלר  פועלות מזה  עשרות שנים פועלות ביחד ולחוד למען נשים במצוקה.  במחצית אוקטובר האחרון, לאחר הרצח של אנגווץ וואסה ויומיים לפני הרצח של עליזה שפק, ששתיהן נרצחו על ידי בני זוגן – יעל וענת הרגישו שהן חייבות לעשות מעשה. יחד עם חברתן הקרימינולוגית רונית לב-ארי ובעזרת נשים מתנדבות, הן הוציאו מאות נשים לעשרות מוקדים ברחבי הארץ, כדי להעלות למודעות הציבורית את הצורך הדחוף במציאת פתרון.

 

מכאן התגלגל כדור השינוי לכדי תנועה גדולה של נשים שהפכו עולמות והפסיקו לשתוק. נשים שיצאו לרחובות, ששבתו מעבודה למשך יממה, שנלחמו בוועדות בכנסת וששטפו את השיח הציבורי בהבנה שחייבים לשנות את המציאות וכמובן לגייס למאבק גם גברים.

 

 

יעל אבקסיס ואופירה אסייג עושות לזה STOP. צילום רפי דלויה

 

 

 ענת לב אדלר ויעל אבקסיס בראיון לערוץ האופנה הישראלי: "רצח הוא מקרה קיצון מזעזע של אלימות יומיומית שמסכנת את חייהן של למעלה מ-200 אלף נשים בישראל, שחיות באימה מתמדת מפני בן זוג או גברים אלימים. נשים שסובלות מאלימות ומהתעללות פיזית, רגשית, מינית, כלכלית ועוד. נשים שהן קורבנות של דעות חשוכות ופטריאכליות שיש למגר בעזרת שינוי תודעה, שינוי פעולה, שינוי שפה וחינוך לטווח ארוך".

 

 

"וזה מה שאנחנו מתכוונות לעשות במסגרת הגוף שהקמנו ושנקרא "להיות בתנועה" – כי היכן שמתקיימת תנועה, מתקיימים חיים: ביד אחת לקדם באופן מיידי את תקצובה של התוכנית למיגור אלימות ולהניע את הממשלה לפעולה, וביד השנייה להקים מערך שיפעל לשינוי תודעה וחינוך בציבוריות הישראלית, כדי לשנות את השיח ואת ההתנהגות, אבל כדי שזה יקרה, גם קולם של הגברים חייב להישמע, שכן זוהי אינה מלחמה כלל נשית, אלא זו מלחמה של החברה הישראלית כולה על דמותה המוסרית והחברתית".

 

 

"זו הסיבה לכך שהחולצה שיצרנו כאן, עם רשת האופנה GOLF, מיועדות לשני המינים – גברים ונשים, שיחד עוצרים את הרצח הבא ועושים סטופ לאלימות כי רצח נשים הוא לא גזרה משמים, אפשר למנוע אותו על ידי חינוך וטיפול בגברים האלימים שגם הם קורבנות של נסיבות חייהם והקצאת המשאבים הדרושים למימוש התוכנית לטיפול באלימות כלפי נשים שנכתבה על ידי מיטב המומחים בתחום וממתינה לתקצוב הממשלה".

 

 

אורנה דץ עושה לזה STOP גולף צילום רפי דלויה

 

 

 

יעל גולדמן עושה לזה STOP. צילום רפי דלויה

 

 

משי ונועם קליינשטיין עושות לזה STOP. צילום רפי דלויה

שינוי גודל גופנים